Wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Rumi

We wtorek 25 listopada 2025 roku Muzeum Piaśnickie gościło wyjątkowych Gości – Wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Rumi.
Zgodnie z wcześniej ustalonym szczegółowo planem pobytu Wychowankowie wraz z adiunktem muzeum Mirosławem Lademannem udali się do Lasu Piaśnickiego, gdzie zatrzymali się przed masowym grobem nr VI, przy którym Straż Honorową pełni Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Wejherowie. Następnie oddano hałd przed masowym grobem nr VII upamiętniającym męczeństwo błogosławionej siostry Alicji Kotowskiej, symbolicznym pomnikiem dzieci zamordowanych w Lesie Piaśnickim, figurą świętego Jana Pawła II, paleniskiem krematoryjnym nr 1 i Kaplicą Leśną.
Następnie grupa przybyła do Muzeum Piaśnickiego, gdzie po gościnie w sali Starego Kina Wychowankowie udali się na wystawę. Aktywne zwiedzanie z przewodnikiem Dariuszem Bąkowskim, dotykowe ekrany i dostępność fortepianu, były dla Wychowanków ciekawym i interesującym doznaniem. Wszyscy goście odnotowali też swoją obecność w Księdze Pamiątkowej. Pracę nauczycieli i opiekunów podczas wyjazdu do Lasu Piaśnickiego oraz pobytu w naszej placówce wspierała Katarzyna Bieszke - pracownik muzeum z uprawnieniami asystenta osób niepełnosprawnych.
Wyrażamy słowa uznania dla Wychowanków, nauczycieli i opiekunów grupy, za przyjęcie gościny w naszym muzeum i godne upamiętnienie Ofiar Lasu Piaśnickiego. Dziękujemy również za przekazane nam podziękowanie, pięknie udekorowane przez Wychowanków.
Mamy ogromną satysfakcję, że przyjęcie grupy Wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego w Rumi potwierdziło pełną dyspozycyjność i dostępność naszego muzeum, a ekspozycje wystawy stałej nasycone multimediami, wzbudzają zainteresowanie i absorbują odbiorców każdego wieku, wrażliwości i różnorodności.







