VILLA MUSICA

19.07.2018

Oddajemy do rąk Czytelników publikację autorstwa dr Mateusza Ihnatowicza, która traktuje w zarysie o dziejach domu, zbudowanego przez niezwykle zasłużonego samorządowo-społecznego działacza międzywojennego Wejherowa, lekarza Franciszka Panka. W miejscu tym już niedługo będzie znajdować się Muzeum Piaśnickie w Wejherowie Oddział Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Historia willi Franciszka Panka ujęta została w szerszym kontekście przedwojennego życia kulturowego miasta Wejherowa. Opracowanie składa się z dwóch głównych części: historycznej i architektoniczno-historycznej.

Konsultacja naukowa i merytoryczna: prof. dr hab. Bogdan Chrzanowski Autorzy rozdziałów: Mateusz Ihnatowicz, Aleksander R. Michalak, Piotr Szulc Współpraca naukowa: Aleksander R. Michalak Korekta: Janosz Józefczyk Projekt okładki: Karol Formela Wydawca: Muzeum Stutthof w Sztutowie dla Oddziału Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie Wydanie I

Pliki