Koncert na inaugurację wirtualnego zwiedzania

25.03.2017

Duet Fortepianowy Dombrova Piano Duo zagrał 25.03.2017 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Wejherowie. Uświetnił wspaniałym występem premierową prezentację wirtualnego zwiedzania miejsca straceń w Lasach Piaśnickich. Aplikacja dostępna jest na stronie Muzeum Piaśnickiego.

Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk podczas trwającego ponad godzinę programu wykonali m.in. "Błekitną Rapsodię G. Gershwina i "Libertango" A. Piazzolli. Grali zarówno na dwóch fortepianach, jak i na jednym instrumencie na cztery ręce. Artyści zostali nagrodzeni entuzjastycznymi brawami i obiecali powrót do Wejherowa.

Jeden z fortepianów, na którym grali artyści, został zakupiony przez Muzeum Piaśnickie i będzie wykorzystywany w docelowej siedzibie placówki - Villi Musica. Muzeum zamierza prowadzić działalność kulturalną i organizować koncerty. Do czasu otwarcia placówki na instrumencie będą grali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Wejherowie, z którą Muzeum Piaśnickie podpisało umowę o współpracy. Sobotni koncert jest pierwszym wydarzeniem organizowanym przez obie instytucje w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej.

Od 25.03.2017 r. na stronie www.muzeumpiasnickie.pl dostępna jest aplikacja umożliwiająca wirtualne zwiedzanie miejsca straceń w Piaśnicy. Aplikacja składa się ze zdjęć sferycznych wykonanych w miejscach pamięci i na skrzyżowaniach dróg leśnych. Dodatkową atrakcją są panoramy lasu zrealizowane za pomocą drona. W poruszaniu się po programie pomaga menu z wykazem lokalizacji oraz mapa umożliwiająca sprawne wybranie interesującego internautę miejsca i przemieszczanie się w terenie. Odwiedzanym miejscom towarzyszy głos lektora - przewodnika opowiadającego o obiekcie aktualnie wyświetlanym i przedstawiającego historię zbrodni piaśnickiej.