NAGRODY WRĘCZONE

03.10.2018

Łącznie 35. prac wpłynęło na konkurs „Zapytaj mnie póki jestem” organizowany wspólnie przez Muzeum Piaśnickie w Wejherowie i Fundację PomorzeodNowa. Zadaniem uczestników było przygotowanie indywidualnych prac nawiązujących i upamiętniających miejsce kaźni – Piaśnicę. Organizatorom zależało przede wszystkim, aby – zgodnie z tytułem konkursu – zachęcić młodych ludzi do zadawania pytań tym, którzy tę zbrodnię pamiętają - nie tyle z własnych przeżyć, co z opowieści bliskich. Do poszukiwań …

Przypomnijmy, że początkowo konkurs, który trwał od sierpnia, zakończyć się miał 18 września, ale ze względu na prośbę nauczycieli został przedłużony do końca września.

W dniu 1 października w siedzibie Muzeum Piaśnickiego odbyło się spotkanie komisji konkursowej, którego celem była ocena wszystkich prac, które wpłynęły do 31 września i wyłonienie laureatów. Po „gorących” obradach jury konkursowe w składzie: Teresa Patsidis – przewodnicząca, Katarzyna Burchacka - Klimczuk (prezes Fundacji PomorzeodNowa), Edyta Łysakowska, Dominika Studnicka, Jacek Pudliszewski – członkowie postanowiła I miejsca nie przyznawać. Drugie miejsce i nagrodę w postaci deskorolki elektrycznej i tabletu Lenowo otrzymała Natalia Kalinowska ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Jury przyznało również dwa równorzędne trzecie miejsca. Nagrody w postaci plecaków i tabletów Lenowo powędrowały do Mai Mielewczyk ze Szkoły Podstawowej nr 8 i Mikołaja Garstki ze Szkoły Podstawowej w Bolszewie.

Ponadto, jury postanowiło wyróżnić 6. uczestników „za sensowną i przemyślaną realizację tematu przewodniego konkursu” i przyznać dodatkowe nagrody rzeczowe. Otrzymali je: 1. Zuzanna Lesnau ze Szkoły Podstawowej w Bolszewie 2. Maksymilian Naskręt ze Szkoły Podstawowej w Bolszewie 3. Zuzanna Żóraw ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie 4. Krzysztof Lipiec ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie 5. Julia Wojtas ze Szkoły Podstawowej w Rekowie Górnym 6. Konrad Kąkol ze Szkoły Podstawowej w Rekowie Górnym

Nagrodami w postaci publikacji książkowych organizatorzy nagrodzili także pozostałych uczestników konkursu, doceniając wkład włożony w przygotowanie prac. Otrzymali je: Magdalena Willma – SP 6 Wejherowo, Emilia Gronowska – SP 8 Wejherowo, Agnieszka Kunc – Łebcz, b]Martyna Jetke[/b], Natalia Jaedtke, Maciej Mitrowski, Zuzanna Marzejon, Natalia Mordyl, Vivian Kass, Kaja Rompa, Weronika Zaborowska, Maria Boyke, Oliwia PotrykusOliwia Bielska – SP Bolszewo, Natalia Giermek, Mikołaj Paszke, Zuzanna Krawczyk, Martyna Grzymkowska, Aleksander Krauze, Martyna Gajewska, Martyna Kreft, Laura Szlaga, Katarzyna Kwiatkowska, Bartosz Bojke, Bartłomiej ThielAnna Dampc – SP Rekowo.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w środę, 3 października w sali kameralnej Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Muzeum Piaśnickie dodatkowo ufundowało wszystkim uczestnikom bilety na film “Kamerdyner” w reżyserii Filipa Bajona, dlatego po wręczeniu nagród chętni udali się na seans. Gratulujemy uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach, o których informować będziemy na naszej stronie internetowej i profilu FB. Podziękowania kierujemy do nauczycieli szkół, za zachęcenie młodzieży i zaangażowanie: Katarzyny Błędzkiej ze Szkoły Podstawowej w Bolszewie, Aleksandry Lis ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie, Beaty Białk ze Szkoły Podstawowej w Rekowie Górnym oraz pedagogów z wejherowskiej “Ósemki”. Dodajmy, że konkurs skierowany był do uczniów w wieku 12-16 lat i odbył się pod patronatem marszałka województwa pomorskiego.